گزارش ها می گویند که اولین کاندیدای فضانورد زن آمریکایی که برای زنان در فضا تلاش کرده است اما هرگز به ارتفاعات خود رسیده است.

خلبان جری کوب در 18 مارس پس از یک بیماری مختلط در فلوریدا کشته شد. او 88 سال داشت.

اخبار مرگ او روز پنج شنبه از روزنامه نگار Miles O'Brien، به عنوان سخنگوی خانواده خدمت کرده است.

در سال 1961، کوب اولین زن برای تست فضانوردان خسته کننده بود. در مجموع، 13 زن آزمایش خون فیزیکی شدید را انجام دادند و به عنوان عطارد 13 شناخته شدند. اما ناسا فضانورد جورجیا 7، تمام خلبانان تست جت و تمام مردان نظامی را داشت.

"من می توانم زندگی خود را به پرواز در فضا، من واقعا می خواهم. برای من سخت است که درباره آن حرف بزنم، اما من می خواهم. من پس از آن، و من هم اکنون. "

هیچ کدام از جیوه 13 تاکنون در فضای مجازی به سر می برد، علی رغم شهادت کوب در سال 1962 قبل از یک هیات کنگره.

او گفت: "ما تنها به دنبال یک مکان در آینده فضای ملت ما بدون تبعیض هستیم." او به کمیته فرعی مجلس ویژه در انتخاب فضانوردان گفت.

داستان جیگری 13 در یک مستند کوتاه Netflix گفته شده است و بازی بر اساس زندگی کوب، "او ماه او را امیدوار"، در حال حاضر در سان دیگو اجرا می شود.

جری کوب در این عکس 1960 که توسط NASA در دسترس قرار دارد، آماده می شود تا تلسکوپ فضایی تست فضایی چند محوری (MASTIF) را در مرکز تحقیقات لوییس در اوهایو اداره کند. (NASA از طریق AP)

جری کوب در این عکس 1960 که توسط NASA در دسترس قرار دارد، آماده می شود تا تلسکوپ فضایی تست فضایی چند محوری (MASTIF) را در مرکز تحقیقات لوییس در اوهایو اداره کند. (NASA از طریق AP)

جرالدین کوب در تاریخ 5 مارس 1931 در نورمن، اوکلاهما، دومین دختر خلبان نظامی و همسرش متولد شد. او در سن 12 سالگی پرواز هواپیمای بازنشستگی بازنشسته پدر واکو خود را انجام داد و چهار سال بعد مجوز خلبان خصوصی او را دریافت کرد.

به جای ساختن یک فضانورد، ناسا او را به عنوان یک مشاور برای صحبت کردن در برنامه فضایی راهنمایی کرد. یک هفته پس از اظهار نظر، او را اخراج کرد: "من مشاور غیرمستقیم در هر اداره دولتی هستم."

او در Autobiography 1997 خود "Jerry Cobb، Pilot Sololo" نوشت: "کشور من، فرهنگ من، آماده نبود اجازه دهد یک زن در فضا پرواز کند."

کوب برای دهه ها به عنوان یک خلبان کمک بشردوست در جنگل آمازون خدمت کرد.

اتحاد جماهیر شوروی در سال 1963 نخستین زن را در فضا قرار داد: والنتینا ترسکووا. ناسا یک زن در فضا – Sally Ride – تا سال 1983 پرواز نکرده است.

کوب و دیگر اعضای باقی مانده از جیوه 13 در راه اندازی شاتل 1995 ایلین کالینز، اولین خلبان فضایی زن ناسا و بعدا اولین فرمانده فضایی زنش حضور داشتند.

هنوز هم امیدوار است، کوب در سال 1998 برای ایجاد فضایی دیگر برای فضا به وجود آورد، زیرا ناسا آماده پرواز فضانورد جرج جیلی گلن (اولین جانشین آمریکایی است که در جهان به هواپیما برسد) در شاتل Discovery در سن 77 سالگی ساخته شد.

کوب معتقد است که مطالعه فضایی سالمندان نیز باید شامل یک زن مسن تر شود.

برای دریافت برنامه FOX News کلیک کنید

کوب به 67 سالگی در سال 1998 به "اسوشیتدپرس" گفت: "من زندگی ام را در فضا پرواز خواهم کرد." "من برای صحبت در مورد آن سخت است، اما من می توانم. من پس از آن، و من هم اکنون. "

وی افزود: "این کار درستی انجام نداد و من فقط امیدوار بودم و اکنون دعا می کنم."

این کار را نکرد ناسا دیگر فرد سالخورده در فضا، مرد و زن نیست.

اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کرد.